YENİ NESİL BİR KOŞU AYAKKABISI

Mar 13, 2019 | FITNESS, YAŞAM

Spor ayakkabını yaptığın egzersizin türüne göre seçmen gerekiyor. Eğer koşu yapan biriysen yepyeni teknolojilerle geliştirilmiş yüksek performanslı bu ayakkabıyla hemen tanışmalısın.

Spor yaparken doğru giyinmenin hem performans hem de sağlık ve konfor açısından çok önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Doğru ayakkabıyı seçerken yapacağın egzersizin türü ve ayağının ihtiyaç duyduğu destek gibi kriterlere dikkat etmen gerekiyor. Örneğin mat üzerinde yapacağın egzersizlerdeki hareketler esnasında ihtiyacın olan desteği sunan bir ayakkabı, koşu antrenmanların için hiç uygun olmayabilir. Bu da yaptığın antrenmandan verim ve keyif alamamana, hatta daha ciddi sonuçlara bile neden olabilir.

Diğer yandan koşucuların ihtiyaç duyduğu özellikler de kişiden kişiye veya farklı koşu antrenmanları için değişebiliyor. Koşu ayakkabılarında yaptığı inovasyonlarıyla, koşucuların hem performanslarını artırmayı hem de koşudan keyif almalarını sağlamayı amaçlayan Nike’ın köpük teknolojisindeki son yeniliği Nike React, bu sezon geliştirilmiş teknolojisi ve yepyeni renkleriyle geri döndü.

Nike’ın her adımda darbeyi yumuşatan, esnek, yumuşak ve mükemmel enerji kazanımıyla koşucuların beğenisini kazanan silueti, önceki modellerden daha hafif ve daha dayanıklı. Enerji kazanımı daha yüksek bir köpüğün kullanıldığı Nike Epic React Flyknit 2, 17 bin mili aşkın mesafede zorlu testlere tabi tutuldu.
Koşucuların ihtiyaç duyduğu farklı özelliklere yanıt veren Nike Epic React Flyknit 2, 90’ların renkli dünyasından ilham alan yeni renkleriyle de beğeni topluyor.
MACFit Trump eğitmenleri de bu ayakkabıları antrenmanlarında denedi ve deneyimlerini senin için yazdı.

Yusuf Ünver

“Antrenman esnasında ayağım çok rahat etti. Köpük tabanın ayakta ihtiyaç duyulan noktalarda hassas ve konforlu bir destek sunduğunu hissettim. Esnek bir ayakkabı olduğu için çok rahat ve yapısı nedeniyle de ayağa nefes aldırması da büyük bir avantaj. Bu sayede uzun süre keyifli bir antrenman yaptım.”

Gözde Yazıcı

“Koşarken ayağınızın rahat etmesi çok önemli. Bu antrenmanınızın verimini etkileyen en önemli noktaların başında geliyor. Bu teknoloji, hem içeride koşu bandının üstünde hem de dışarda farklı koşucular için gereken tüm özelliklere sahip. Diğer taraftan spor yaparken artık iyi görünmeyi de istiyoruz. Tasarımının ve renklerinin de performansı kadar etkileyici olduğunu düşünüyorum.”