açık hava etkinlikleri

YAZIN KEYFİNİ AÇIK HAVADA ÇIKAR: AĞUSTOS AÇIK HAVA ETKİNLİKLERİ

Aug 13, 2020 | YAŞAM

Sıcak yaz akşamlarının keyfini ikiye katlayacak sosyal mesafeli Ağustos açık hava etkinlikleri…  

Geçirdiğimiz sıra dışı günler bu yazı alıştığımız eski yaz mevsimlerine göre epey farklı kıldı. Ancak yine de sıcak akşamlarda, açık havada ve sosyal mesafeni koruyarak katılabileceğin etkinlikler de var. İşte bu ay şehirde öne çıkan bazı Ağustos açık hava etkinlikleri!

Bir Baba Hamlet – 21 ve 22 Ağustos – KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu

açık hava etkinlikleri

Şehrin kalbinde yer alan etkinlik merkezi KüçükÇiftlik Park bu yaz sahnesini eski sezonlarda izleyicilerden büyük ilgi gören tiyatro oyunlarına ayırdı. Şevket Çoruh ile Murat Akkoyunlu’nun rol aldığı Bir Baba Hamlet de bunlardan biri. Oyunda kalaslarından dekor, heveslerinden oyun yapmak üzere yola çıkmış iki cüretkar oyuncunun kendilerine kurban olarak Shakespeare’in başyapıtı Hamlet’i seçmesini izleyebilirsin. Bu komedi oyunu, tiyatro yapma aşkının baş döndürücü güzelliği ile aptallaştırıcı büyüsüne ayna tutuyor.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun Eylül ortasına kadar devam eden dopdolu programını web sitelerinden görebilirsin.

RETROBÜS ile 80’ler 90’lar Gecesi – 22 Ağustos – Burgazada Cennet Bahçesi

açık hava etkinlikleri

80’ler ve 90’lara müzikal zaman yolculuğu yapan ve yaptıran son dönemin önemli müzik gruplarından RETROBÜS ile eğlenmeye hazır ol. Grup bir yandan Cem Karaca, Barış Manço, Erkin Koray, İlhan İrem ve 90’ların popüler şarkılarına uzanan bir yolculuğa çıkıyor, diğer yandan teatral sahne şovuyla izleyicileri etkisi altına alıyor. Üstelik bu konser Burgazada’ya gidip biraz deniz, biraz ada havası almak için de mükemmel bir bahane!

mor ve ötesi – 24 Ağustos – Harbiye Açık Hava Tiyatrosu

açık hava etkinlikleri

Yaz mevsiminin klasikleşmiş konser mekanı Harbiye Açık Hava, bu sezon kapılarını biraz geç de olsa açtı ve yıldız isimleri ağırlamaya devam ediyor. Türk rock sahnesinin en başarılı gruplarından olan mor ve ötesi de 24 Ağustos’ta mekana konuk olacak. 2000’lerin başında ün kazanmaya başlayan grup birbiri ardına birçok harika parçaya imza attı. Bu parçaları canlı dinlemek istiyorsan biletler tükenmeden yerini ayırmanı öneririz.

Dönüşüm – 28 Ağustos – Kadıköy Özgürlük Parkı

açık hava etkinlikleri

Kadıköy Belediyesi, Özgürlük Parkı’nı bu yaz açık hava bir tiyatro salonuna dönüştürdü. Kafka’nın “Gregor Samsa bir sabah bunaltıcı düşlerden uyandığında, kendini yatağında dev bir böceğe dönüşmüş olarak buldu” cümlesiyle başlayan klasik romanı Dönüşüm’ün Altkat Sanat yorumuyla sahneye uyarlanmış hali 28 Ağustos’ta Özgürlük Parkı’nda olacak.

Can Bonomo – 29 Ağustos – Yenikapı Açık Hava Gösteri Merkezi

açık hava etkinlikleri

Sosyal mesafe kavramı bu yaz hayatımıza ilginç bir konser dinleme metodunu da getirmiş oldu. Türkiye’de bir ilk olan “Park Et, Seyret” arabalı konser etkinlik serisi Kenan Doğulu’nun verdiği konserle başladı ve yaz boyunca devam ediyor. Ağustos’ta sahne alacak isimlerden biri de alternatif müziğin ilginç sesi Can Bonomo olacak. Kamp sandalyeni arabanın bagajına atmayı unutma!

Oceanvs Orientalis & İlhan Erşahin – 29 Ağustos – Beykoz Kundura

açık hava etkinlikleri

Beykoz Kundura 2020 yaz akşamlarını Boğaz esintileri eşliğinde konserler ve film gösterimleri ile renklendiriyor. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenmiş sandalyelerde manzaranın ve müziğin ya da sinemanın tadını doya doya çıkarabilirsin. 29 Ağustos’ta ise Oceanvs Orientalis’in tribal ritimleri, İlhan Erşahin’in saksafon ezgileriyle Beykoz Kundura sahnesinde buluşacak.

Bombshell (Skandal) – 31 Ağustos – Sultan Park

açık hava etkinlikleri

Swissotel bünyesinde bulunan Sultan Park’ta seni açık hava sinema keyfi bekliyor. Dev ağaçların altında bir şezlonga uzanıp geçtiğimiz yılın en iyi filmlerini burada izleyebilirsin. Ayın son gecesi perdeye yansıyacak film ise Charlize Theron, Nicole Kidman ve Margot Robbie’nin başrollerini paylaştığı Bombshell. Filmde, 2016 yılında su yüzüne çıkan bir taciz skandalının perde arkasını izleyebilirsin. Bu etkileyici hikaye gerçek olaylardan yola çıkıyor.