sporla ilgili diziler

SPORA DUYDUĞUN TUTKUYU YÜKSELTECEK DİZİLER

Jan 6, 2022 | YAŞAM

İzlemek için yeni bir şeyler arıyorsan sporla ilgili bu beş dizi ile ekranını renklendirebilirsin.

Spor öylesine büyülü bir dünya ki, hangi spor dalı olursa olsun, içinde çok etkileyici hikayeler barındırıyor. Bu hikayelerden yola çıkan yapımlar ise bu dünyanın içine daha fazla girebilmemizi sağlıyor. İşte son zamanlarda ekranlara gelen ve farklı spor dallarından hikayeler anlatan 5 harika dizi!

Ted Lasso

sporla ilgili diziler

Bu yıl Emmy Ödülleri’nde En İyi Komedi Dizisi ve Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu gibi önemli ödüllerle birlikte toplam dört Emmy kazanan komedi dizisi Ted Lasso, adını baş karakteri olan Amerikan Futbolu koçundan alıyor. Dizi, futbol konusunda hiçbir deneyimi olmayan Ted’in, eski kocasından intikam almak isteyen kulüp sahibi Rebecca Welton tarafından koçluk yapması için işe alınmasının ve takımı yönetmek için İngiltere’ye gelmesinin komik hikayesini anlatıyor.

The English Game

sporla ilgili diziler

Modern futbolun temellerinin nasıl atıldığını merak ediyorsan seni 19. yüzyılın İngilteresi’ne götürecek bu 6 bölümlük mini diziyi mutlaka izlemelisin. Gerçek olaylardan esinlenen bir senaryoya sahip olan The English Game, futbolun sadece doğuşunu değil, toplumsal ve kişisel farklılıkların üstesinden gelme gücünü de gösteriyor.

Formula 1: Drive to Survive

sporla ilgili diziler

Daha önce Formula 1’le ilgilenmemiş kişilerin bile tutkuyla izlediği bu belgesel dizi, dünyanın en adrenalinli spor dallarından olan F1’in perde arkasını anlatıyor. Takımlar arasındaki kıyasıya rekabetin, bozulan ittifakların, kadroya dahil olan yeni pilotların anlatıldığı dizide, F1 ekiplerinin sadece pistteki değil pist dışındaki hızlı yaşantılarını soluksuz izleyeceksin.

Cobra Kai

sporla ilgili diziler

1980’lerin ikonik filmlerinden Karate Kid’i hatırlıyor musun? İşte Cobra Kai, bu hikayenin 34 yıl sonrasını anlatan bir dizi. Üstelik filmdeki iki rakip olan Johnny Lawrence ve Daniel LaRousso’yu aynı aktörler canlandırıyor! Johnny, hayatı darmadağın olmuş, işsiz biriyken Daniel çok başarılı bir iş adamı olmuş. Bir gün Johnny, geçmişteki günlerine geri dönebilmek için dövüş okulu Cobra Kai’yi yeniden açarak yeni öğrenciler eğitmeye karar veriyor ve yolları tekrar Daniel ile kesişiyor. Nostaljik bir komedi arıyorsan Cobra Kai tam sana göre!

Eat. Race. Win.

sporla ilgili diziler

Gelmiş geçmiş en önemli bisiklet yarışı Tour de France’ın perde arkasını izleyebileceğin bu dizi, yarışı Orica-scott takımı ve başındaki Hannah Grant’ın üzerinden anlatıyor. Elbette mücadele ve hırsla dolu dizinin bir başka yönü de Grant ve ekibinin yol boyunca yaptıkları yemekleri göstermesi!