en yeni diziler

SONBAHARIN EN YENİ 5 DİZİSİ

Sep 16, 2020 | YAŞAM

Bu sonbahar en çok hangi diziler konuşulacak?

Yaz rehavetini üzerlerinden atan dizi platformları ekranlara birbirinden iddialı yapımlarla konuk olmaya başladı. Eylül ve Ekim aylarında gösterime girecek yapımlar arasında hem dramalarhem de gerilim ve korku yapımları bulunuyor.

Önümüzdeki günlerde hangi dizilerin gündeme oturacağını merak ediyorsan senin için derlediğimiz 5 dizilik seçkimize hemen göz at!

I Know This Much is True

en yeni diziler

HBO’nun yıl sonu bombalarından biri olan I Know This Much Is True, Blue Valentine, The Place Beyond the Pines ve The Light Between Oceans’ın efsanevi yönetmeni ve senaristi Derek Cianfrance’in imzasını taşıyor. Yazar Wally Lamb’un 1998 tarihinde yayınladığı aynı isimli romanından uyarlanan 6 bölümlük dizi, biri travma sonrası stres bozukluğu yaşayan, diğeri paranoyak bir şizofreni hastası olan Dominick ve Thomas Birdsey kardeşleri, hayatlarının farklı zamanlarına dönüşler yaparak takip ediyor. İkizler rolü üç kez Oscar’a aday olan Mark Ruffalo’ya ait. Bu diziyi kesinlikle kaçırmamanı öneririz, çünkü izleyen herkes ve tüm eleştirmenler ‘I Know This Much Is True’nun 2020 yılının en iyi dizisi olduğu konusunda hemfikir.

Away

en yeni diziler

Away, heyecan verici ve duygusal hikayesiyle insanların ulaşabileceği inanılmaz başarıları ve bu uğurda yapabilecekleri fedakarlıkları konu alıyor. Hillary Swank’in canlandırdığı Amerikalı astronot Emma Green, Mars’a yapılacak ilk yolculuk için uluslararası bir mürettebatı komuta etmeye hazırlanır. Ancak bu süreçte, eşini ve ergenlik dönemindeki kızını ona en çok ihtiyaç duydukları anda geride bırakma kararıyla barışmak zorundadır. Yıldızlara ulaşmak için bazen evimizi arkamızda bırakmamız gerektiğini anlatan Away seni hem hüzünlendirecek hem de sana ilham verecek.

Ratched

en yeni diziler

Ratched, 1947’de, insanlar üzerinde yeni ve rahatsız edici deneylerin yapılmaya başlandığı önde gelen bir psikiyatri hastanesinde geçiyor. Hastanede iş bulmak için Kuzey Kaliforniya’ya gelen, Sarah Paulson’ın canlandırdığı Mildred Ratched adlı hemşirenin gizli bir misyonu vardır. Mildred kendini işine adamış, kusursuz bir hemşire görüntüsü verse de yavaş yavaş akıl hastanesinin sağlık sistemine ve bu sistemdeki kişilerin arasına sızmaya başlar. Gerçek canavarların doğuştan değil, sonradan canavar olduğunu gözler önüne seren Ratched, Evan Romansky tarafından, Guguk Kuşu’ndaki efsanevi ve unutulmaz Hemşire Ratched karakterinden ilham alınarak yaratıldı. Gerilim ve dramı ustaca birleştiren dizi 18 Eylül’de yayına girecek.

I May Destroy You

en yeni diziler

Biraz drama biraz Londra havası arayışındaysan I May Destroy You tam sana göre bir dizi. Dizinin kahramanı Arabella, Twitter ünlüsü bir roman yazarı ve Londra’da sarhoş olduğu bir gecenin sabahında tüm başından geçenleri unuttuğunu fark ediyor. Arabella’nın arkadaşlarının yardımıyla gece başına gelenleri ortaya çıkarmaya çalışırken yaşadığı zorlu ve komik sürece odaklanan dizi, aynı zamanda yakın ilişkiler ve özgürlük gibi meseleleri de inceliyor.

The Haunting: Bly Malikânesi

en yeni diziler

9 Ekim’de yayınlanacak olan The Haunting: Bly Malikânesi, geçtiğimiz yıl hepimizin tüylerini ürperten The Haunting antoloji dizisine yepyeni bir sayfa açıyor. Dizi 1980’lerin İngiltere’sinde geçiyor. Yeğenlerinin bakıcıları trajik bir şekilde ölünce Henry Wingrave, onları emanet edebileceği genç bir Amerikalı bakıcı tutar. Yeni bakıcı, malikânenin aşçısı, bahçıvanı ve kahyası ile birlikte yetim iki çocuğun bakımından sorumlu olacaktır. Ancak zaman geçtikçe her şeyin malikânede göründüğü gibi olmadığı ortaya çıkar. Dizide, tüyler ürpertici gotik romantizme ev sahipliği yapan malikanede, aşk ve kaybın yüzyıllardır süren karanlık sırlarına tanıklık edeceksin.