en güzel sonbahar renkleri

SONBAHARIN EN BÜYÜLEYİCİ RENKLERİNİ SUNAN ŞEHİRLER

Oct 2, 2020 | YAŞAM

Sonbahar mevsiminin en sıcak ve en güzel renk tonlarını sunan yerler gören herkesi manzaralarıyla büyülüyor.

Yazın bitişi kimilerine hüzünlü gelse de sonbaharın da kendine has büyülü güzellikleri var. Bu romantik mevsimde doğa sarılara, turunculara bürünüp sıcacık renkli bir gösteri başlatıyor. Dünyanın bazı yerlerinde ise bu renkler doğanın güzellikleri veya şehirlerin simgesel yapılarıyla buluşarak daha da etkileyici bir hale bürünüyor.

İşte dünyanın en güzel sonbahar renklerini sunan yerler…

Bavyera

en güzel sonbahar renkleri

Kendini bir peri masalının içinde hissetmek istiyorsan Almanya’nın Bavyera bölgesi sana bunu yaşatacak en harika yerlerden biri. Özellikle de sonbaharda etrafındaki ağaçların rengarenk bir hale bürünmesiyle daha da büyülü görünen, Neo-romantik tarzda inşa edilmiş Neuschwanstein Şatosu’nun sunduğu manzaralar muhteşem.

Napa Vadisi

en güzel sonbahar renkleri

Kaliforniya eyaletindeki Napa Vadisi’nde, göz alabildiğine uzanan üzüm bağlarının manzaraları sonbaharda yapraklar sarardığında güneşi bile kıskandırabilecek kadar sıcak bir tona bürünüyor.

Seul

en güzel sonbahar renkleri

Sonbaharla birlikte renk değiştiren bitki örtüsü zarif tapınaklarla buluşunca, Güney Kore’nin başkenti Seul göz alıcı bir görünüme kavuşuyor. Şehrin kalbinde yer alan Bukhansan Milli Parkı gibi mekanlarda dolaşmak sonbaharda çok daha keyifli bir hale geliyor.

Bruges

en güzel sonbahar renkleri

Belçika’nın en popüler ve romantik şehirlerinden olan Bruges, renkleri kırmızıya dönen ağaçları ve kanalların yanına sıralanmış taş evleriyle kusursuz bir sonbahar destinasyonu.

New England

en güzel sonbahar renkleri

ABD’nin kuzeybatısındaki bölgede, buraya özgü ağaç cinsleri olan akkavaklar ve huş ağaçları sarı; akçaağaçlar ve kızılcık ağaçları ise kıpkırmızı yapraklarıyla eşsiz kontrastlar oluşturuyor. Doğanın bu eşsiz manzarasını daha da güzel bir hale getiren ise bölgedeki kasabaların beyaz ve kırmızı binaları oluyor.

Prag

en güzel sonbahar renkleri

Prag Avrupa’nın en çekici görselliğe sahip şehirlerinden biri. Çekya’nın başkenti, sonbaharın boyadığı renk paletiyle daha da güzelleşiyor. Sonbaharın yumuşak ışıkları Prag’ın her yerini saran parklara ve Vltava Nehri’ne vurduğunda şehir masal gibi bir görünüm kazanıyor.