sonbahar filmleri

ŞİMDİ İZLEMENİN TAM ZAMANI: SONBAHAR FİLMLERİ

Sep 9, 2021 | YAŞAM

Havalar gitgide serinlerken seni sonbahar moduna sokacak bu filmleri izlemeye ne dersin?

Günlerin kısaldığı, havaların serinlediği zamanlarda yapılacak en güzel aktivitelerden biri de evde film izlemek. Biz de sonbaharın sıcak renklerini ekrana taşıyan en klasik filmlerden altı tanesini senin için seçtik.

Harry ile Sally Tanışınca – When Harry Met Sally

sonbahar filmleri

En ünlü romantik komedilerden biri olan When Harry Met Sally, bir yolculuk sırasında tanışan Harry ile Sally’nin hikayesini anlatıyor. Film, kadın-erkek ilişkilerine ve karşı cinsten iki kişinin arkadaş olup olamayacağına değiniyor. Meg Ryan ve Billy Crystal’ın başrollerini paylaştığı film, New York’un muhteşem sonbahar manzaralarını da ekranına getirecek.

Kasımda Aşk Başkadır – Sweet November

sonbahar filmleri

Sweet November, Keanu Reeves’in canlandırdığı, işine son derece düşkün Nelson Moss’un, Charlize Theron’un canlandırdığı, deli dolu bir karaktere sahip Sara ile tanışmasının hem romantik hem de hüzünlü hikayesini anlatıyor. İsminden de anlaşıldığı gibi film sonbaharda geçen bir aşk öyküsü.

Ekim Düşü – October Sky

sonbahar filmleri

1999 yapımı film, 50’li yıllarda yaşanmış bir öyküden uyarlanmış ve Homer Hickam’ın maden işçiliğinden roket mühendisliğine uzanan hayat hikayesini anlatıyor. Jake Gyllenhaal’ın canlandırdığı Homer, babası gibi madenciliği seçmek yerine hayallerinin peşinden gider ve ortaya sonbahar renkleriyle süslü, ilham verici bir film çıkar.

Yaman Tilki – Fantastic Mr. Fox

sonbahar filmleri

Wes Anderson’un muhteşem turuncu ve sarı tonlarındaki renk paletiyle ekrana gelen animasyon, Roald Dahl’ın 1970’lerde yazdığı aynı isimli kitabından uyarlama. Ailesini beslemek için hırsızlık yapan Mr. Fox’un çiftçilerle mücadelesini anlatan eğlenceli filmin seslendirme kadrosu ise George Clooney ve Meryl Streep gibi yıldız isimlerden oluşuyor.

Amélie

sonbahar filmleri

Seni Paris’in sonbaharına götürecek bir film Amélie. Audrey Tautou’nun başrolünde olduğu, Jean-Pierre Jeunet’nin yönettiği 2001 yapımı film, hayal gücü geniş bir karaktere sahip Amélie’nin evinde saklı bir kutu bulması ve bu kutunun sahibini arama hikayesini anlatıyor.

Köy – The Village

sonbahar filmleri

Gerilim filmlerinden hoşlanıyorsan The Village tam sana göre! Film 19. yüzyılın sonlarında, ormanın içinde izole olmuş bir köyde geçiyor. Köylüler, ormanda yaşayan tehlikeli yaratıkların olduğuna inanıyor. Her M. Night Shyamalan filminde olduğu gibi bu filmin sonunda da seni büyük bir sürpriz bekliyor. Filmin neredeyse başrolünde olan orman, sonbahar renkleriyle daha da ürkütücü bir hale bürünmüş.