bavul hazırlama tüyoları

PRATİK BAVUL HAZIRLAMA TÜYOLARI

Jul 6, 2021 | YAŞAM

Vereceğimiz tüyolarla tatil bavulunu eksiksiz ve pratik bir şekilde hazırlayabilirsin!

Önümüzde uzun bir tatil var, eğer sen de bu süreyi başka bir yerde değerlendireceksen artık bavul hazırlamanın zamanı yavaş yavaş geliyor demektir. Bavul hazırlamak kulağa çok zor bir iş gibi gelmese de özensiz hazırlanmış bir bavul fazladan ağırlık taşımana, kıyafetlerinin kırışmasına ya da bazı şeyleri unutmana yol açabilir.

Şimdi sana vereceğimiz bavul hazırlama tüyoları ile bunun önüne kolayca geçebilirsin!

Önceden Liste Yap

Mümkünse bavulunu hazırlamadan birkaç gün öncesinde liste yapmaya başla. Liste elinin altında olursa o an aklına gelenleri hemen ekleyebilirsin. Listenin ilk sıralarına kimlik, varsa düzenli kullandığın ilaçlar, elektronik aletlerin şarjları gibi önemli şeyleri koymanı öneririz. Liste hazırlamanı kolaylaştırmak için bu iş için yapılmış bazı mobil uygulamalardan da faydalanabilirsin.

bavul hazırlama tüyoları

Giysi Konusunda Minimalist Davran

Tatile giderken yanında en sevdiğin tüm giysilerini götürmek gibi bir isteğe kapılma. Gideceğin yerin atmosferine, hava durumuna ve kaç gün kalacağına göre minimal bir liste oluştur. Birbiriyle uyumlu esnek parçalar seçersen hem bavulun hem de işin hafifleyecek.

bavul hazırlama tüyoları

Bavulunu Akıllıca Yerleştir

Artık sıra bavulu toplamaya geldi! Yerden tasarruf etmek için tatile götürmek için seçtiğin giysilerini rulo yaparak yerleştirebilirsin. Ayakkabılarının ya da şapkanın içini çoraplarınla doldurabilir, gömlek yakalarına kemerlerini yerleştirebilirsin. Bu pratik çözümler bavulundaki boşlukları akıllı bir biçimde doldurmanı sağlayacak.

Seyahat Boylarını Tercih Et

Uçak yolculuğu yapacaksan kozmetik ve bakım ürünlerini küçük kaplara ve şişelere doldurman havalimanındaki işlemlerini hızlandırır. Otomobille seyahat ediyor olsan bile gereksiz ağırlık taşımamak için yine bu yöntemi tercih etmelisin.

bavul hazırlama tüyoları

Stratejik Hilelerden Faydalan

Bavulunu hem düzenli tutmak hem de yerden kazanmak için uygulayabileceğin bazı hileler bulunuyor. Örneğin kabloları bir gözlük kabının içine yerleştirebilir, takılarını plastik ilaç kutularında taşıyabilir, kremlerini lens kaplarına doldurabilir, cam parfüm şişeninin kırılmaması için onu bir çoraba sarabilirsin.

El Bagajını Unutma

Yanına alacağın çantan da bavul kadar önemli. El bagajını hazırlarken yol boyunca ihtiyaç duyabileceğin yedek maske, el dezenfektanı, şarj aleti, güneş gözlüğü, kitap veya ilaç gibi eşyaları koymayı unutmamalısın.