masajın faydaları

MASAJIN FAYDALARI: MASAJIN MUCİZEVİ ETKİLERİNİ DENEYİMLE

Jul 6, 2020 | YAŞAM

Düzenli masaj yaptırarak tüm yorgunluklarından kurtulabileceğini biliyor musun?

Düzenli spor yapıyorsun, kasların aktif durumda. Bu rutini bir de masaj ile destekleyerek vücudunu daha esnek ve metabolizmanı daha hızlı hale getirebilirsin. Masajın faydaları arasında aynı zamanda ruhunu da rahatlatmasını sayabiliriz.

Masajın diğer faydalarına geçmeden önce vücudunda hissettiğin yorgunluk hissinin nedenlerine bakalım. Vücudunun enerji kaybı yaşamasının 4 ana nedeni var:

  1. Yorgunluk: Kassal çalışma aralıksız sürdürülürse adına yorgunluk dediğimiz bu his gerçekleşir.
  2. Fiziksel yorgunluk: Kapasite üzerindeki kassal zorlanmalar fiziksel yorgunluğa neden olur.
  3. Fizyolojik yorgunluk: Uzun süreli kas kasılmalarında öncelikle sinir-kas ileti hızında düşme olduğu tespit edilmiştir. Yani önce sinir iletisinde daha sonra kasların liflerinde fizyolojik yorgunluk gelişir.
  4. Biyokimyasal yorgunluk: Kassal aktivitenin sürdürülmesi için enerji gerekir, enerji üretimi sırasında ise laktik asit gibi bir takım yan ürünler ortaya çıkar. Bunların kaslarda aşırı birikmesi de biyokimyasal yorgunluğa neden olur. Masaj hareketlerinde uygulanan sıvazlama ve diğer manipülasyonlar, kaslardaki yorgunluğu aldığı açıklanan mekanik ve fizyolojik etkileri sayesinde biyokimyasal yorgunluğu azaltabilir.

masajın faydaları

Masajın Faydaları

Masajın sana kattığı en belirgin faydalar şöyle:

• Bağışıklık sistemini güçlendirir

• Kan dolaşımını düzenler

• Metabolizmayı hızlandırır

• Sindirim ve boşaltım sistemini destekler

• Yağ yakımını hızlandırır

• Ödem ve toksin atmanı sağlar

• Kasları gevşetir

• Uykunu düzenler

• Stres ve yorgunluğu giderir

masajın faydaları

En Doğal Tedavi Yöntemi: Masaj

Masaj doğru uygulandığında vücudumuzun kendi kendini iyileştirme yeteneğini harekete geçirir, sağlığımızı geliştirir, cildimizi güzelleştirir, bizi forma sokar ve kendimizi harika hissetmemizi sağlar.

Masajın etkileri vücudumuza dalga dalga yayılır. Önce kan dolaşımı canlanır. Böylece hücreler daha iyi beslenir ve daha çabuk toparlanmaya başlar. Kan dolaşımı arttığı için vücut toksinleri ve ödemleri kolayca uzaklaştırır. Masajla kaslarımızın esnekliği artar, eklemlerimiz rahatlar ve hareket kabiliyetimiz gelişir. Masajın yarattığı fiziksel ve psikolojik rahatlama kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar.

Masajın faydalarını ve keyfini yaşamak için vücudunu ve ruhunu aynı anda bütünsel biçimde iyileştirecek olan özel terapilerin uygulandığı NUSPA şubelerini ziyaret edebilir, zengin masaj ve özel bakım menüsüyle kusursuz bir hizmet alabilirsin.