İstanbul'a yakın doğa tatili

İSTANBUL’A YAKIN DOĞA TATİLİ ROTALARI

Dec 10, 2021 | YAŞAM

Kışın tadını şehirden fazla uzaklaşmadan çıkarabileceğin doğa tatili rotaları!

Havalar artık giderek daha da soğumaya başladı ama bu doğanın verdiği huzurdan uzak kalman anlamına gelmiyor. Mevsim kış bile olsa, temiz havanın, doğanın seslerinin ve renklerinin tadını çıkarabileceğin destinasyonlar bulabilirsin; hem de şehirden çok uzaklaşmadan!

İşte İstanbul ve çevresinde doğa tatili yapabileceğin dört yer!

Kartepe

İstanbul'a yakın doğa tatili

Kartepe, İstanbul’a yakınlığı sayesinde kış sporu sevenlerin favori kayak merkezlerinden. Yaklaşık 2 saatlik bir sürede ulaşabileceğin Kartepe’ye dilersen günübirlik bile gidebilir, kayak merkezinin sunduğu olanaklardan faydalanıp dağ havasının tadını çıkarabilirsin. Tatilini biraz daha uzatırsan Kartepe’de birçok konaklama seçeneği de seni bekliyor.

Maşukiye

İstanbul'a yakın doğa tatili

Burada bahar ve yaz aylarında doğa harika renklere bürünüyor, kışın kar yağdığında ise bembeyaz bir güzelliğe kavuşan Maşukiye’de bol bol doğa yürüyüşü yapabilir, şelaleyi ve cam seyir terasını görebilirsin. Ayrıca birçok tesiste tadına bakabileceğin doğal lezzetler de servis ediliyor. Maşukiye Kartepe’ye sadece 10 km mesafede bulunuyor, yani bir hafta sonunu ayırıp bu iki güzelliğe de tanık olman mümkün.

Sapanca

İstanbul'a yakın doğa tatili

Yine İstanbul’a yakın bir başka doğal cennet olan Sapanca eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsan seni fazlasıyla mutlu edecek bir yer. Huzur veren manzarasını izleyerek gölün kıyısında yürüyüşler yapabilir, hatta dilersen bisiklet turuna çıkabilirsin. Hava koşulları uygunsa kano ya da deniz bisikleti kiralayıp su sporları yapman da mümkün.

Ağva

İstanbul'a yakın doğa tatili

İstanbul il sınırları içinde yer alsa da atmosfer olarak seni şehirden fazlasıyla uzaklaştıracak bir yer Ağva. Burası kumsalları ve koylarıyla yazın da çok popüler bir tatil beldesi, ancak kışın burada kalabalıklardan uzakta, dinlendirici bir hafta sonu kaçamağı yapman da mümkün. Üstelik Ağva, hem deniz hem de nehir kıyısında keyif yapabileceğin bir yer. Karadeniz’in muhteşem doğasının tadını çıkardığın bir günün ardından, nehir kıyısındaki otel seçeneklerinde konaklayabilirsin.