yeni yıl filmleri

EVDE YENİ YILI KUTLARKEN İZLEYEBİLECEĞİN EN İYİ YILBAŞI FİLMLERİ

Dec 25, 2020 | YAŞAM

Yılbaşı döneminin büyüsünü ekrana en güzel şekilde yansıtan, mutluluk verici yeni yıl filmleri.

Bu yılbaşını evlerimizde kutlayacağız. 2021’e merhaba derken yeni yıl heyecanını yansıtan fimler izleyerek havaya girmeye ne dersin?

Aşk Her Yerde – Love Actually

yeni yıl filmleri

Belki de yeni yıl temalı filmler dendiğinde akla ilk gelen film Love Actually. Film aşktan kaçılamayacağını konu alıyor. Londra’da Noel’den önce yaşanan birkaç farklı olayı ele alan film, tatlı tesadüflerle gülümsetiyor ve aşkın yüceliğine dair övgüler düzerek içimizi ısıtıyor.

Grinç – How the Grinch Stole Christmas

yeni yıl filmleri

Whoville kasabasında yaşayan Grinç Noel ve yılbaşından nefret eden bir karakter. Bu nedenle de kasaba halkı Noel’i kutlamak için tatlı bir telaşla hazırlık yaparken Grinç ise bu renkli dönemi onlara nasıl zehir edebileceğini planlıyor. Jim Carrey’nin harikalar yarattığı filmin 2018 yapımı, The Grinch adlı animasyon versiyonu da var. Bu animasyonda ise huysuz Grinç’i Benedict Cumberbatch seslendiriyor.

Evde Tek Başına 1 ve 2 – Home Alone 1& 2

yeni yıl filmleri

Bir diğer yılbaşı temalı klasikleşmiş film ise Evde Tek Başına. Film, yılbaşı tatiline giden ailesinin 8 yaşındaki Kevin’i yanlışlıkla evde unutmasıyla başlıyor. Evde tek başına kalan Kevin Harry ve Marv adlı iki hırsıza karşı evi savunmak durumunda kalıyor. 90’lar nostaljisi yapmak için ideal olan bu komedinin devam filmi ise yine yılbaşı döneminde, bu kez New York’un ışıltıları eşliğinde geçiyor.

Noel Gecesi Kabusu – Nightmare Before Christmas

yeni yıl filmleri

Tim Burton muhteşem hayal dünyasının kapılarını aralayan film kabuslardan fırlamış bir kasabayı andıran Halloweentown’da geçiyor. Bu kasabanın sakinleri ise cinler, ruhlar, gulyabaniler gibi korku karakterleri. Kasaba sakini balkabağı Kral Jack Skellington’un yolu bir gün Christmastown adlı başka kasabaya düşüyor ve buradan çok etkileniyor. Jack Halloweentown’u Christmastown’a benzetmek için harekete geçiyor ve Santa Claus’u kaçırıyor.

Bridget Jones’un Günlüğü – Bridget Jones’s Diary

yeni yıl filmleri

Bridget Jones biraz şanssız, biraz depresif bir karakter ve bu yüzden de yeni yıl yaklaşırken kendine yeni hedefler koyuyor. Renée Zellweger’ın muhteşem bir şekilde hayat verdiği Jones’un komik maceraları yılbaşı gecene hem kahkaha hem de mutluluk getirecek.

Bonus: The Holiday Movies That Made Us

yeni yıl filmleri

Netflix’in Toys That Made Us serisinin devamı niteliğinde olan bu belgesel/dizide bu kez klasikleşmiş yılbaşı ve Noel filmlerinin yapımlarını, kamera arkası görüntülerini, yapımcıları ve oyuncularıyla yapılan röportajları izleyebilirsin.