mini diziler

BİR SOLUKTA İZLEYEBİLECEĞİN 7 MİNİ DİZİ

Jan 7, 2021 | YAŞAM

Yüksek kaliteleriyle övgü toplayan 7 sürükleyici mini dizi…

Uzun sezonlar boyunca süren dizilerdense mini diziler artık daha revaçta. Bu nedenle birbirinden başarılı mini diziler karşımıza daha fazla çıkar oldu. Senin için kısa sürede bitirebileceğin en sürükleyici mini dizilerden bir liste hazırladık.

Unorthodox

mini diziler

Dört bölümden oluşan dizi Hasidik Yahudi cemaatine mensup Esther’in kaçış hikayesini anlatıyor. Modern hayata ve diğer kültürlere kapalı Hasidik Yahudilerin gündelik hayatlarını çok gerçekçi bir biçimde anlatan Unorthodox’ta Esther her şeyi göze alarak Berlin’e kaçıyor. Ve elbette orada onu bambaşka bir dünya bekliyor.

Normal People

mini diziler

Bu yılın en çok konuşulan bir diğer dizisi de Normal People. Sally Rooney’in çok satan romanından uyarlanan dizi, çok farklı iki karakter olan Connell ve Marianne’ın arasındaki ilişkiyi hayatlarının farklı dönemlerine odaklanarak anlatıyor. Dizinin İrlanda’nın enfes manzaraları eşliğindeki görsel çekiciliği de seni büyüleyecek.

The Undoing

mini diziler

Nicole Kidman ve Hugh Grant gibi iki başarılı oyuncuyu izleyebileceğin The Undoing’in türü psikolojik gerilim. Kidman’ın canlandırdığı psikologun ilk kitabını yayınlamaya hazırlanırken, hayatı kocasının sebep olmuş olabileceği bir felaketi öğrenmesiyle alt üst oluyor.

When They See Us

mini diziler

Belgesel tadındaki dizi When They See Us, gerçek bir olaya odaklanıyor. Dizide, 1989 yılında New York Central Park’ta gerçekleşen bir tecavüz olayında büyük bir önyargı sonucu, haksız yere suçlanıp hapse atılan beş zenci gencin hikayesini izleyeceksin.

The Night Manager

mini diziler

Casus hikayelerinden hoşlanıyorsan John le Carré’nin aynı adlı romanından uyarlanan The Night Manager’ı da çok beğeneceksin. Tom Hiddleston, Hugh Laurie ve Olivia Colman gibi ünlü İngiliz aktörlerin rol aldığı dizi, karaborsa silah tüccarlarından intikam almak için gizli istihbarat servisine katılan bir İngiliz askerinin soluksuz izleyeceğin hikayesini anlatıyor.

Şahsiyet

mini diziler

Son yılların en başarılı Türk dizilerinden, başarısı bir de Emmy ödülü ile tescillenen Şahsiyet’i hala izlemediysen hemen başlamanı öneririz. Haluk Bilginer’in usta oyunculuğunu konuşturduğu dizi, emekli adliye memuru olan Agâh Beyoğlu’nun intikam planını anlatıyor. İstanbul, özellikle de Beyoğlu’nun ışıltılı görüntüleri dizinin fonunu oluşturuyor. Bu heyecanlı polisiye dizide Bilginer’in rol arkadaşı Cansu Dere.