yoga

YOGA HAKKINDA DOĞRU BİLİNEN 5 YANLIŞ

Jan 16, 2019 | FITNESS

Senin de birçok kişi gibi yogayla ilgili önyargıların varsa, bu yazımız fikrini değiştirmene yardımcı olacak!

1. Yoga yapabilmek için esnek olmak gerekir

İnsanların yogadan uzak durmasının en büyük sebeplerinden biri bu olsa gerek. Aslında durum hiç de böyle değil. Yoga da diğer egzersizler gibi pratik yapmayı gerektiriyor ve ne kadar fazla yoga yaparsan esnekliğin de o kadar artıyor. Yogaya başlangıç seviyesindeki akışlarla başlaman senin için iyi olacak.

2. Yoga yapabilmek için ince olmak gerekir

Hayır, yogaya başlaman için ince olman gerekmiyor. Yoga ile kendinle barışmayı ve vücudunu tanımayı öğreneceksin, bu yüzden sadece tadını çıkar.

yoga

3. Yoga gerçek bir antrenman değildir

Bazı yoga akışlarının sakinleşmeyi ya da zihnine ve vücuduna odaklanmayı amaçladığını söyleyebiliriz. Ancak yoganın birçok farklı çeşidi var ve bunlardan bazıları tam bir antrenman niteliğinde. Buna en iyi örnek ‘hot power yoga’ olacak. Bu gibi yoga çeşitlerinde bir yandan nefesine odaklanırken, diğer yandan kaslarını güçlendirecek ve esnekliğini arttıracaksın.

4. Yoga bir inanıştır

Yoga, Hindistan’da Hinduizm ve Budizm ile güçlü bağlar kuruyor ancak stüdyolarda yapılan yoga tamamen fiziksel gelişime yönelik.

5. Erkekler yoga yapmaz

Yoga binlerce yıl önce bir erkek tarafından yaratıldı. Evet, erkekler yoganın doğası ve onu antrenman olarak görmemeleri nedeniyle yogadan genelde uzak duruyor. Ancak öte yandan profesyonel sporcu ve atletler de dahil olmak üzere yoga yapan çok sayıda erkek de var.

yoga