fitness trendleri 2019

YENİ YILIN FITNESS TRENDLERİ NE OLACAK?

Dec 27, 2018 | FITNESS

2019’da popülaritesi yükselecek fitness trendlerini merak ediyor musun?

Yeni yılda fitness dünyasında hangi antrenman türlerini daha sık duyacak hangi ekipmanları daha sık kullanacaksın? Senin için 2019’un 8 fitness trendini inceledik.

Giyilebilir Teknoloji

Akıllı saatler, performans takip cihazları, kalp atışı ölçme ekranı gibi giyilebilen teknojiler son yılların en popüler fitness trendlerinden biri haline geldi. Fitness ve teknolojinin birleşimi önümüzdeki sene de hızla devam yükselmeye devam edecek. Bu demek oluyor ki 2019’da da antrenmanlarını takip eder ve gelişimini izlerken teknolojiden yardım almaya devam edeceksin.

Grup Dersleri

Takım sporlarının yüz yıllardır popüleritesini korumasından da görüyoruz ki, grup halinde spor yapmak bireysel antrenman yapmaktan çok daha eğlenceli. Fitness sektöründe de bu trend her geçen yıl yükselmeyi sürdürüyor. Grup derslerinde motivasyon hep daha yüksek, rekabet hep daha sıkı! Çünkü arkadaşlarla yapılan spor her zaman çok daha eğlenceli!

HIIT (High-Intensity Interval Training)

Evinin oturma odasında bile yapabileceğin bir antrenman yöntemi. Herhangi bir egzersiz yöntemini tercih et, kısa süreli ama yüksek şiddette bir yüklenme ve kısa süreli dinlenmelerden oluşan 30 dakikayı geçmeyecek şekilde çalış. Bu kısa ve etkili antrenmanlar ile sıkılmaya vaktin olmayacak!

fitness trendleri 2019

İleri Yaşlar için Fitness

Spor yapmak kemik ve kas sağlığını korumak için en etkili yöntem. Egzersiz yaparak hareketli ve aktif kalmak, ileri yaşların getirdiği pek çok sağlık sorununun da önüne geçiyor.

Vücut Ağırlığı ile Yapılan Egzersizler

Sadece vücut ağırlığını kullanarak yapılan egzersizlerle, örneğin push-up, plank gibi, hem kalori yakıp hem de kaslarını güçlendirebilirsin. Ekipman kullanmadan, daha doğrusu kendi vücudunu ekipman olarak kullandığın bu antrenman yöntemini programına ekleyerek etkili sonuçlar elde edebilirsin.

fitness trendleri 2019

Sertifikalı Eğitmenler ile Antrenman

Sertifikalı fitness eğitmenleri ile çalışarak bilinçli şekilde spor yapabilir, böylece zamanını verimli kullanarak hedeflerine daha kısa sürede ulaşabilirsin.

Yoga

Yağ oranını azaltmak ya da kaslarını güçlendirmek gibi fiziksel hedeflerin yanında, ruh sağlığın için de spor yapmayı ihmal etme. Yoga ile içsel dünyanı keşfedeceksin.

fitness trendleri 2019

Fonksiyonel Antrenman

Fonksiyonel antrenman dengeni ve koordinasyonunu geliştirmeye, kuvvetini korumaya yardımcı olan bir antrenman türü. Örneğin bir fonksiyonel antrenman türü olan squat yaparken dengeli bir şekilde yere eğilip tekrar ayağa kalkman gibi… Ayrıca günlük hayatta daha hızlı ve işlevsel hareket etmene de yardımcı oluyorlar.