RECOVERY SADECE PROFESYONEL SPORCULAR İÇİN DEĞİLDİR

Sep 20, 2021 | FITNESS

Kasların Yenilenmesi (Recovery) İçin Zaman Ayırmak

Dr. Jason Wersland hayatını, insanlara kasların yenilenmesinin (recovery) önemini anlatmaya adadı. Şimdi ise insanların günlük hayatlarına somut faydalar sağlayan yeni terapiler yaratıp geliştirmek için çalışıyor. Eğer kaslarında herhangi bir stres, gerginlik veya ağrı hissediyorsan ‘Recovery’ adı verilen kasların yenilenme aktiviteleri senin için faydalı olacaktır. Recovery sadece hafta bir yapman gereken bir aktivite değil, spor yap ya da yapma, günlük rutininde sana eşlik ederek fayda sağlamalıdır.

Biz insanlar sürekli değişiriz. Nasıl ki vücudunu her gün aynı hissetmiyorsan, recovery rutinin de aynı olmamalıdır. Bir çoğumuzun yaşadığı yoğun, yorucu ve stresli hayatlar, yapmamız gereken iş veya spor gibi günlük görevlerimizden daha fazlasına odaklanmamızı zorlaştırır. Bir an için bakış açımızı değiştirip günlük görevlerimize değil de sevdiklerimizle güzel zaman geçirmeye, kendimizi mutlu edecek hedefler koymaya veya günlük fiziksel ve zihinsel stresimizden arınmaya odaklansak?

Perküsif Terapi Nedir?

Theragun Perküsif Terapi kan akışını hızlandırır ve derin kas yapılarındaki gerginliği azaltır. Cihazın en eşsiz yanı, vücudun ile her kontak kurduğundaki tedavi edici etkisini en üst seviyeye çıkartmak için bilimsel çalışmalar sonucunda ortaya çıkmış olan hız – derinlik kombinasyonudur. Kaslarının belirli bir hızda sürekli uyarılması, beynini oradaki kas ağrısına odaklanmaktan uzaklaştırırken diğer yandan derin ve etkili bir terapi almanı sağlar. Bu sayede spor yaparken, masa başında otururken ya da günlük aktivitelerini yaparken kaslarında oluşan gerginliğin azalması sağlanır.

Theragun Perküsif Terapi’nin birkaç faydası:

• Kas ağrılarını ve sertliklerini azaltır

• Kan akışını hızlandırır

• Laktik asit üretimini azaltır

• Hareket kabiliyetini arttırır

• Dokuları nemlendirir

• Esneme kabiliyetini arttırır

Theragun yaratıcısı Dr. Jason Wersland: “Kasları ve sinir sistemi olup kas ağrıları yaşayan herkes kesinlikle bu ürünün faydasını hissedecektir.’’

Recovery’nin önemi ve Theragun Perküsif Terapi’nin faydaları sadece sporcular için değil, yaşam biçimi veya mesleği ne olursa olsun herkes içindir. Nasıl bir hayat yolculuğumuz olursa olsun hepimiz vücudumuzda zaman zaman ağrı, gerginlik veya zorlanma hissederiz. Bazen bir stüdyo dersinden sonra, bazen bir koşu dönüşü veya iş yerinde yorucu geçen günün sonrasında kaslarımızın yenilenmesi için yardımcı olmalıyız. Recovery’nin faydalarını anlamamız, onu günlük rutinimizin bir parçası haline getirmemizi sağlar ve o zaman kendimizi gerçekten daha iyi hissetmeye başlarız.