ÖNCE & SONRA: SPORUN DEĞİŞTİRİCİ GÜCÜ

May 24, 2019 | FITNESS

İçimizden bir başarı ve değişim hikayesi!

Mars Sportif CFO’su Zeynep Sirel Fırat’ın, 2013 yılında daha çok kurum kültürüne uyum sağlamak için başladığı spor hayatı zamanla bir yaşam stiline dönüştü. İlk 2 yıllık süreçte düzenli spor alışkanlığını oturtmak için MAC Kanyon bünyesinde yaptığı derslerini istikrarla sürdüren Fırat, izleyen yıllarda bu alışkanlıktan vazgeçemez oldu.

Bugün geldiği noktada, haftada 3 gün MAC Bebeköy eğitmenlerinden Kazım Tülbentçi ile birebir derslerine devam ediyor, 3 gün yine Bebeköy’de grup derslerine katılıyor ve haftanın kalan 1 gününde de çoğunlukla tenis veya squash oynayarak spor hayatını biraz daha renklendiriyor.

Zeynep Sirel Fırat’ın bu iddialı sportif performansı, fit olma anlamında önemli bir başlangıç oldu ve fiziksel değişime gitme motivasyonu oluştu. Bu noktada Bebeköy eğitmenlerinden Erhan Tügen’in koçluğunda sağlıklı beslenme konusuna da eğilerek hayatında daha büyük değişimler deneyimledi.

Düzenli spor alışkanlığı, sağlıklı beslenme ve kilo verme hedefi ile birleşince işin devamı kolayca geldi. Kilo verme ve koruma konusunda hayatı boyunca sorun yaşayan Zeynep Sirel Fırat 6 ayda 20 kilo vererek kendisi için büyük bir başarıya imza atmış oldu. Şu an beslenmeye çok farklı bir göz ile baktığını ve hala yolun başında olduğunu söyleyen Fırat, forma girmek isteyenlere spor ve beslenmeyi birlikte yürüttükleri ve geçmiş alışkanlıklarından kesinlikle uzaklaştıkları bir programı öneriyor. Bu sürecin çok da kolay olmadığını söyleyen Zeynep Sirel Fırat, kendisinin şanslı olduğunu çünkü MAC bünyesinde ihtiyaç hissettiği desteği her zaman kolayca bulduğunu düşünüyor.

Zeynep Sirel Fırat’a göre sporun hayatına kattığı pozitif etkilerden en önemlisi sürekli enerji dolu ve pozitif hissetmesi. Ayrıca, yoğun iş temposuna sahip bir profesyonel olarak spor yapmak iş hayatının stresini geride bırakıp daha mutlu bir yaşam sürmek için de harika!