before after

ÖNCE & SONRA: KİŞİSEL EĞİTMEN VE ÖZVERİYLE 5 AYDA 19 KİLOYA VEDA

Feb 20, 2019 | FITNESS

Üyelerimizden Melis Naz Bilal ile Macfit Forum Bornova’nın Personal Trainer’larından Vural Ertürk’ün başarı hikayesi sana da motivasyon verecek.

“Merhaba, ismim Melis Naz Bilal ve 22 yaşındayım. Yaklaşık 8 yıl boyunca voleybol branşı ile uğraştım fakat üniversite sınavlarına hazırlık sürecinde bırakmak zorunda kaldım. Hareketsizlik ve beslenme bozuklukları yüzünden 75 kg’ı gördüm. Bu nedenle üniversite hayatıma özgüvensiz ve mutsuz bir şekilde başlamak zorunda kaldım.

Sonra bir gün önce Bornova Macfit’le, ardından da Vural Hoca’yla tanışma şansı yakaladım. Vural Hoca hem antrenörüm, hem diyetisyenim hem de psikoloğum oldu. Kısa bir zaman diliminde karşılıklı özveri ve disiplin ile durmaksızın antrenman yaptık.

Vural Hoca sadece antrenman programım ve tempomla değil, uyku düzenimden beslenmeme, su tüketimimden tuz tüketimime kadar en ince ayrıntılara varana dek ilgilendi. Vural Hoca’yla birlikte 5 ay süren bu tempomuz sonucunda 56 kg’a düşerek yağ kütlemi azaltıp kas kütlemi arttırmayı başardık.

Bu çabalarımız sonucunda Miss Turkey’de şansımızı denemeye karar verdik. Yarışmada ilk 50’ye girerek özgüvenimi ve benliğimi geri kazandım. Şu an tek hedefimiz antrenmanlara devam edip bu kez de 2019 Best Model yarışmasında şansımızı denemek.”