ÖNCE & SONRA: İLHAM VEREN BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ

Mar 19, 2020 | FITNESS

Laurence Lourie İşcan, MACFit eğitmeni Can Rıfat ile başardığı muhteşem dönüşümün hikayesini anlatıyor.

Benim hikayem, çeşitli sağlık sorunları nedeniyle aldığım kilolar üzerimde ağır bir yük oluşturmaya başlayınca, zayıflamaya karar vermemle başladı. 2018’in Ekim ayında spor salonu arayışıma başladım. Dalında en iyisi olduğunu düşündüğüm MACFit kulüplerini tercih etmem ise beni bugünkü başarıma ulaştırdı.

İlk başlarda sadece grup derslerine katılarak 8 kilo verdim. Sonrasında kesinlikle bir destek almam gerektiğini düşündüğüm için bir kişisel eğitmen ile çalışmaya karar verdim. Amacım sadece zayıflamak değil, kilo verme aşamasında sarkmamak, sıkılaşmak ve kas yapmaktı.

Eğitmenim Can Rıfat ile çalışarak tam 13 ayda şu anki görüntüme ulaştım. Kendisine çok şey borçluyum çünkü yaptırdığı antrenmanlar ve uygulattığı beslenme programı ile 27 kg vermemi sağlayarak beni sağlıklı, dinç, dinamik ve daha genç bir görüntüye ulaştırdı.

Şunu söyleyebilirim ki bir eğitmen ile çalışmak kendim için yaptığım en doğru şeydi. Hala haftanın 6 günü spor salonunda antrenman yapıp ter dökerek ve en önemlisi mutlu bir şekilde hayatıma devam ediyorum. Herkese tavsiye edebileceğim en iyi şey şu, iyi bir spor salonu ve bilgili, işinin uzmanı bir eğitmen ile “Spora gitmek için en iyi gün her gündür”.