ÖNCE & SONRA: ETKİLEYİCİ BİR DÖNÜŞÜM

Aug 25, 2019 | FITNESS

4 ayda 9 kilogram veren ve yağ oranı %29’dan %18’e düşen Emine Cansu Malak’ın eğtimeni Şenol Gözdamga ile deneyimlediği başarı hikayesi sana da ilham verecek.

Spora başlama sebebin neydi ve nasıl karar aldın?

Aslında kilomun giderek artması ve bilgisayar başında çalışmaktan kaynaklı hareketsizlik beni çok rahatsız ediyordu. Bununla beraber kilo vermek için diyet yapmaya ve fazla kilolarımdan kurtulmaya karar verdim. Diyete başladım ancak bir süre sonra sadece diyetle olmayacağını anladım ve spora başlama kararı aldım.

Bu dönemde neye dikkat ettin?

Spor yapmaya başladığım ilk günden bu yana eğitmenim Şenol Hoca’nın bana söylediği olmazsa olmaz 3 kural olan düzenli spor, sağlıklı beslenme ve uyku düzenime çok dikkat ettim. Bununla birlikte antrenman günlerimi hiç aksatmayarak elimden gelen tüm gayreti göstermeye çalıştım.

Bu dönemde motivasyonun nasıldı?

Açık konuşmak gerekirse yalnızca diyet yaptığım dönemde motivasyonum biraz düşüktü. Televizyon ve internette söylendiği gibi beslenmeme dikkat ediyordum ama bir türlü istediğim sıkılaşma ve yağ kaybını sağlayamıyordum. Egzersize başladığım ilk dönemde Şenol Hoca ile tanıştım ve özel ders almaya karar verdim. Birkaç ders sonunda motivasyonum eğitmenimin destekleriyle üst düzeye çıktı, kendimi çok daha dinç ve sağlıklı hissetmeye başladığım an egzersize olan inancım arttı. Tüm bu yüksek motivasyon ve eğitmenimin desteğiyle birlikte 4 ayda 9 kilogram verdim ve bununla birlikte sıkılaştım, aynada istediğim görüntüyü görmeye başladım. Eğitmenimin motivasyonumu her daim yüksek tutması sayesinde egzersizi severek yapıyorum ve spor salonuna her zaman enerjik geliyorum.