ÖNCE & SONRA: DÜZENLİ SPORUN YARATTIĞI BÜYÜK DEĞİŞİM

Nov 29, 2020 | FITNESS

MacFit 42 Maslak eğitmenlerinden Ömer Karakuş ile çalışan Özkan Öncü’nün vücut yağ oranını neredeyse yarı yarıya azalttığı müthiş spor serüveni.

Düzensiz beslenme, yetersiz uyku gibi zararlı alışkanlıklarım almış başını gidiyordu ve vücudumun dengesi iyice bozulmuştu. Kendisi de spor yapan kuzenimin “Spora başla ve vücudunu toparla. Kendini çok daha iyi ve sağlıklı hissedeceksin,” önerisinden sonra kendimi sorgulamaya başladım. Çok çabuk yoruluyor, vücudumu güçsüz hissediyordum. Omuzlarım çok dardı ve kollarım çok güçsüz görünüyordu. Üstelik 20’li yaşlardaki bir genç görüntüsünden giderek uzaklaşıyordum .

Geçtiğimiz yıl Eylül-Ekim gibi spor salonuna yazılmaya karar verdim ama kayıt yaptığım salona çok nadir gidiyordum. Devamlılık sağlayamamıştım.

Karantina dönemi öncesi, Ocak sonlarına doğru, salonda Ömer Hocam dikkatimi çekti. Onun hem çalışma sistemini hem de antrenman içerisindeki disiplinini takdir ederek izliyordum. Özel derslerindeki tutumu ve öğrencilerini motive edişi beni de hırslandırdı.

Aslında spor salonuna pek adapte olamamanın bir nedeni de işim nedeniyle sürekli yurt dışı seyahatlerimin olmasıydı. Bunun için bir kişisel eğitmenden destek almayı düşünüyordum. Görüşme yapmadan önce Eğitmen Panosunu inceledim ve beni hedeflerime en hızlı şekilde yaklaştırması için Ömer Hoca’da karar kıldım.

İstediğim şey karın kaslı, fit ve atletik bir vücuttu. Ömer Hocama tüm bunları anlattım. Araya karantina dönemi girse de çalışmamıza ara vermedik ve toplam 46 derste harika bir forma ulaştık. Vücudum, şu an yepyeni biri gibi ve tam istediğim görüntüde. 81 kiloyum. İlk ölçümümde yüzde 15.4 olan yağ oranım ise yüzde 8.5’e kadar indi.

Açıkçası ilk başlarda böyle bir değişim yaşayabileceğimi düşünmüyordum ama gün geçtikçe Ömer Hocamın desteğine ve antrenmanlarına adapte olarak değişimin farkına varmanın mutluluğu beni spora bağladı. Özellikle beslenme konusundaki önerileriyle hiçbir sporcu takviyesine ihtiyaç duymadan beni bu seviyeye taşıyan ve bana sporu sevdiren hocama sonsuz teşekkür ederim .