kardiyo antrenmanı

KARDİYO ANTRENMANINA RENK KAT

Apr 16, 2021 | FITNESS

Eğer kardiyo antrenmanının bir rutine dönüştüğünü düşünüyorsan bu basit ancak etkili hareketlerle ona renk katabilirsin!

Kardiyo dendiğinde birçoğumuzun aklına koşu bandında koşmak gelse de tıpkı diğer antrenman türleri gibi kardiyo antrenmanını da farklı egzersizlerle çeşitlendirmek çok kolay. Senin için kardiyo antrenmanını bir rutin olmaktan çıkaracak; kalça, alt bacak, omuz ve kol gibi farklı kaslarını çalıştıracak dört farklı hareketi listeledik. Üstelik bu hareketleri evde ya da açık hava da rahatlıkla yapabilir ve kardiyo egzersizine çeşitlilik katabilirsin!

Her hareketi 30 saniye yap, arada 30 saniye dinlen ve ardından baştan başlayarak toplam üç tekrar yapmayı dene.

Kalça tekmeleri

Bu hareket kalça kaslarını ve baldırlarını çalıştırır. Ayaklarını kalça genişliğinde aç, kolların yanlarında ve dirseklerin bükülü olacak şekilde dur. Topuğunu kalçalarına doğru çekmek için bir dizini bükerek bacağını arkaya at. Bir sonraki sıçrayışında bacakları değiştir. Tüm set boyunca bacakları hızla değişerek devam et.

kardiyo antrenmanı

Diz çekme

Bir önceki hareketle aynı başlangıç ​​pozisyonunda başla. Her sıçramada bacakları değiştirerek dizini vücudunun önünde kaldır ve tekrar ayağının ucuna hafifçe in. Bu hareketten maksimum verim almak için dizlerini olabildiğince yükseğe kaldırmayı hedeflemelisin.

kardiyo antrenmanı

Jumping jacks

Ayakların bitişik, kolların yanlarında olacak biçimde dur. Kollarını başının üzerinde kaldırırken zıpla ve bacaklarını yanlara aç. Vücudun bir X şekli oluşturmalı. Hemen başlangıç ​​pozisyonuna geri dön ve set boyunca hızlı hızlı zıplamaya devam et.

kardiyo antrenmanı

Squat sıçramaları

Ayakların omuz genişliğinde açık olacak şekilde dur, dizlerin hafifçe bükülü olsun. Squat pozisyonuna geçmek için dizlerini bük. İnebildiğin kadar aşağı indikten sonra yukarı doğru sıçra. Bu sırada yükseklik kazanmana yardımcı olmak için kollarını başının üzerine kaldır. Dizlerini yumuşak bir şekilde tutarak zemine in ve hemen tekrar squat’a geri dön. Bunu tüm set boyunca tekrarla.