hızlı yağ yakmak

HIZLA YAĞ YAKMAYA HAZIR MISIN?

Dec 3, 2021 | FITNESS

Tüm vücudunu çalıştıran beş egzersizle fazla yağlardan hızla kurtulman mümkün!

Yağ yakmak sadece vücudun görüntüsünü iyileştirmekle sınırlandırabileceğimiz bir fitness hedefi değildir. Vücutta biriken yağların sağlık açısından taşıyabileceği riskleri de ortadan kaldırmayı amaçlar. Tüm vücudunu çalıştıran egzersizler sana hızlı ve etkili biçimde yağ yaktırır. İşte hızla yağ yakmanı sağlayacak 5 egzersiz!

hızlı yağ yakmak

Burpee

Ellerini önünde yere koyarak çömel. Tek bir hamle ile bacaklarını plank pozisyonuna getir. Yine tek bir hamlede ilk çömelme pozisyonuna geri gel. Son olarak mümkün olduğu kadar yükseğe sıçra ve bir kez daha çömelme pozisyonuna geri dön.

hızlı yağ yakmak

Mountain Climber

Ellerini omuz genişliğinde aç ve göğsünün altına yerleştirerek plank pozisyonunda başla. Kollarını düz tut. Vücudunun geri kalanı omuzdan ayak bileğine kadar düz bir çizgi oluşturmalı. Bu düz çizgiyi korurken karın kaslarını sıkı tutarak sol ayağını yerden kaldır ve dizini göğsüne doğru getir. İlk ​​pozisyona dön ve diğer bacağınla tekrarla.

Jump Squat

Ayaklarını omuzlarından daha geniş olacak şekilde aç, vücudunun tüm ağırlığı topuklarında olsun. Önce dizlerinin ayak parmaklarının ötesine geçmemesine özen göstererek çömel ve ardından yukarı çıkarken olabildiğince yükseğe zıpla. Başlangıç ​​pozisyonuna geri dön ve tekrarla.

hızlı yağ yakmak

Jumping Jacks

Ayakların birleştir, dizlerin hafifçe bükülü olsun, kolların ise gövdenin iki yanında dursun. Kollarını kaldırırken bacaklarını genişçe aç ve zıpla. Ardından ayakların genişçe açık ve kolların yukarıda olacak şekilde yere in. Tekrar zıpla, bu kez ayaklarını birleştir ve ellerini indir. Hafifçe çömel ve hareketi tekrarla.

İp Atlama

İp atlamaya yeni başlıyorsan öncelikle iki dakika gibi kısa süreler boyunca hızlı atlama becerini mükemmelleştirmeye çalış. İp atlamanın temelinde ustalaşınca hareketleri çeşitlendirebilir ve farklı HIIT rutinleri deneyebilirsin.

MAC ve MACFit kulüplerinde, sertifikalı eğitmenler ve ileri teknolojili, profesyonel ekipmanlar eşliğinde sen de yağ yakma hedeflerine hızla ulaşabilirsin!