reformer pilates

HAYAL ETTIĞİN VÜCUDA REFORMER PILATES’LE KAVUŞ!

Jan 28, 2020 | FITNESS

Reformer Pilates’le ilgili merak ettiğin soruların cevapları yazımızda!

Son yıllarda popülerliği giderek artan Reformer Pilates’in seni hayalindeki vücuda nasıl kavuşturduğunu biliyor musun? Mat üzerinde, top ya da farklı yardımcı aletlerle yapılan geleneksel Pilates’in aksine Reformer Pilates, özel olarak tasarlanmış bir alet üzerinde yapılıyor. Bu alet vücudunu belirli dirençler uygulayarak çalıştırıyor. Bu sayede de, düzenli yaptığında vücudundaki olumlu değişikliklerin hızla gerçekleştiğini gözlemleyebiliyorsun.

İşte Reformer Pilates’in sana kattığı üç ana fayda:

Duruş Bozukluklarını Düzeltir

Reformer Pilates aslında ilk kez bir fizik tedavi yöntemi olarak ortaya çıktı. Bu da onu sağlıklı bir omurgaya sahip olmanın en ideal yöntemlerinden biri kılıyor. Eğer Reformer Pilates derslerine düzenli olarak devam edersen hem omurgan hizalanır hem de postürün düzelir. Ayrıca kronikleşmiş sırt ve bel ağrılarından şikayetçiysen Reformer Pilates sana çok iyi gelecek.

reformer pilates

Kasların Dilediğin Şekli Alır

Reformer Pilates aleti üzerinde yaptığın hareketler kaslarını uzatır ve onları düzgün bir forma kavuşturur. Öte yandan Pilates’in bu türü tüm vücudunu eşit olarak çalıştırır ve böylece düzenli yaptığın takdirde aynada görmek istediğin sonuçları 10-15 seansta bile alabilirsin.

Esnekliğin ve Direncin Artar

Reformer Pilates aleti dirençli yaylarla tasarlandığından kaslarını çalıştırırken bir yandan da bağ dokularını güçlendirir ve böylece vücudunun esnekliği artmış olur. Üstelik bağ dokularının güçlenmesi sayesinde farklı bir spor yaparken karşı karşıya kalabileceğin sakatlık risklerini de minimuma indirmiş olursun.

Reformer Pilates’i denemek isterseni seni Macfit şubelerindeki 30’un üzerinde reformer stüdyosuna bekliyoruz!

reformer pilates